Vážení spoluobčané,

krásné letní dny jsou za námi a s příchodem podzimu jsme spustili kotle na vytápění našich domácností. I když je energetická krize pomalu na ústupu, přece jen nás naučila, že je třeba více přemýšlet nad plýtváním energiemi. Stejně tak mnoho z nás přemýšlí, jak zlepšit technický stav svých nemovitostí, a tím snížit náklady na spotřebu energie.  Stále je dost domů, které mají původní fasádu, netěsnící okna a dveře. Stejně tak mnoho střech je ideálních pro instalaci fotovoltaických panelů. A právě vám všem, kteří máte zájem zlepšit stav svých nemovitostí, je určena následující nabídka pomoci.

Ministerstvo životního prostředí v nedávné době spustilo několik dotačních programů pro majitele všech typů bytových i rodinných domů či veřejných budov, kteří chtějí zlepšit své bydlení, pořídit čisté zdroje energie a ušetřit za vytápění a vodu.

Ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí pro vás města ve svitavském okresu pořádají semináře k uvedeným dotačním programům. Jeden z nich se koná v pondělí 6. listopadu od 17 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Moravské Třebové, Olomoucká ulice 178/2. Na semináři budou všem zájemcům představeny jednotlivé dotační programy, možná výši podpory, k dispozici budou informační materiály. Bude také prostor pro vaše dotazy a na místě budou také odborníci Místní akční skupiny připravení poradit vám s podáním žádosti o dotaci.

Pokud uvažujete o rekonstrukci domu, doporučuji vám, abyste využili této jedinečné příležitosti a semináře se zúčastnili. Aby byla zajištěna dostatečná kapacita, organizátoři prosí vás, kteří ovládáte počítač, o vyplnění rezervačního formuláře na adrese https://1url.cz/@uspory. S vyplněním rezervace vám rádi pomůžeme na obecním úřadě nebo se obraťte na rodinné příslušníky či kamarády.

Všem vám přeji krásné podzimní dny. 

Ing. Jana Hegerová

starostka